4 باور غلط درباره ارتقای کیفیت پشتیبانی کاربران

 

یکی از اصلی ترین معیارهای اعتبار یک کسب و کار ، کیفیت ارائه خدمات توسط تیم پشتیبانی کاربران است . بنابراین مدیران ارشد کسب و کارها تصمیم می گیرند خدمات پشتیبانی کاربران را با کیفیت هرچه بیشتری ارائه دهند .

4 باور غلط درباره ارتقای کیفیت پشتیبانی کاربران

ارزیابی کیفیت پشتیبانی کسب و کارها ، وابسته به معیارهایی مانند پاسخگویی به موقع ، پاسخ های قابل اطمینان ، دقت در شناسایی مشکلات کاربران و مواردی از این دست هستند . اما باورهای غلطی هم پیرامون پشتیبانی کاربران وجود دارد که تمرکز بر آنها علیرغم صرف هزینه و زمان نسبتا زیاد ، غالبا نتیجه قابل توجهی در بر ندارند . در این نوشته ، به 4 باور غلط در این زمینه اشاره میکنم :

1. با استخدام کارکنان بیشتر ، می توان کیفیت تیم پشتیبانی کاربران را ارتقا داد

مثل بسیاری از پدیده های طبیعی در زندگی ، کمیت هم سنگ کیفیت نیست . شما می توانید لشکری از اپراتورهای تیم پشتیبانی کاربران به خط کنید ، اما در صورتیکه این کارکنان آموزش های لازم را نبینند ، حرفه ای نباشند و اصول کار در تیم پشتیبانی شما را ندانند ، طبیعتا لشکری شکست خورده خواهند بود که فقط هزینه های شما را بالا برده اند . بنابراین شما به تیمی فعال و با انگیزه ، هرچند کوچک و محدود ، نیازمند هستید .

2. افزایش دستمزد کارکنان تیم پشتیبانی کاربران ، عملکرد آنها را بهتر خواهد کرد

دستمزد بالا ، انگیزه آفرین نیست . بلکه برعکس ، کارکنان تیم شما را تنبل خواهد کرد . آنچه عملکرد تیم پشتیبانی را بهبود می بخشد ، ستایش عملکرد و تشویق کارکنان به بهتر و بیشتر کارکردن است .

3. همه ی کارکنان تیم پشتیبانی کاربران از ابتدا توانمند هستند

خودتان را گول نزنید ! حقیقت این است که بخشی از کارکنان تیم پشتیبانی شما ، توان برآوردن نیاز کاربران را ندارند . بخشی از اپراتورها جسارت خلاقیت ندارند چرا که می ترسند اشتباه کنند . اگر واقعا می خواهید کیفیت تیم پشتیبانی خود را بهبود بخشید ، نباید به توانمندی آنها بسنده کنید بلکه باید تلاش کنید کارکنان خود را توانمند سازید ، به این معنا که به آنها اجازه دهید بعضا فراتر از قوانین به سود رضایتمندی مشتریان عمل کنند .

4. همه ی کارکنان می دانند درتیم پشتیبانی کاربران چه باید بکنند

همه نمی دانند ! اگر کارکنان شما ندانند چه باید بکنند ، چطور انتظار دارید که آنها پشتیبانی خوبی برای کاربران شما هستند ؟ این وظیفه شماست که همه کارکنان تیم پشتیبانی کاربران را با وظایف خود آشنا کنید ، آموزش دهید و ابزار لازم را برای آنها فراهم کنید . برنامه های آموزشی متعدد با فواصل زمانی مشخص ، می تواند مهارت های کارکنان شما را بالا ببرد و آنها را به نیروهای ماهر خود تبدیل کنید . پس به جای اعتماد چشم بسته به کارکنان خود ، بهتر است برنامه های آموزشی مدونی برای تقویت آنها طرح کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *