فناوری چت بات و تحول صنعت هتلداری

فناوری چت بات، یکی از تاثیرگذارترین فناوری های جدید در دگرگونی صنعت هتلداری است. امکانات بالقوه چت بات ها می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در چگونگی ارائه خدمات هتل ها داشته باشد. در حال حاضر هزاران هتل در سراسر دنیا، با بهره گیری از امکانات برقراری گفتگوی آنلاین و شخصی، اقدام به ایجاد ارتباط با مشتریان خود می کنند.

به نظر می رسد با مشاهده پیشرفت های روزافزون این فناوری، می توان انتظار داشت در آینده ای نه چندان دور، تعاملات این چنینی میان میهمانان و هتلداران، از طریق چت بات های هوشمند ساماندهی شوند. مطابق پیش بینی گارتنر، 85% این مکالمات، بدون حضور اپراتور انسانی و از طریق چت بات ها مدیریت خواهند شد.

اما چت بات ها از چه مزایایی برخوردارند که قادرند چنین فرصتی را در اختیار هتلداران قرار دهند؟

1. رزرو هوشمند اتاق، از طریق چت بات هتلداری

رزرو اتاق از طریق چت بات، تحولی چشمگیر در صنعت هتلداری سنتی است. مسئولیتی که تا پیش از این تحول، کارکنان بخش پذیرش عهده دار آن بودند، حالا از طریق سیستم گفتگوی آنلاین صورت می پذیرد و کارکنان پذیرش، در جایگاه ناظر، فعالیت ها را هماهنگ می کند.

کاربر: سلام! میخواستم بدونم رزرو من برای فردا تایید شده یا نه؟

چت بات: سلام اِد! بله رزرو شما برای ششم تا هشتم ژوئن تایید شده.

کاربر: متشکرم.

چت بات: خواهش میکنم. خوشحالم که با ما ارتباط برقرار کردید. به امید دیدار.

درست است. برقراری مکالمه با مشتریان تا این حد آسان است. همین تسهیل فرآیند رزرو اتاق برای میهمانان هتل، تاثیر بسزایی در افزایش بهره وری هتل ها دارد.

2. ارائه پیشنهادات شخصی از طریق چت بات هتلداری

مکالمات کاربران و چت بات ها در سابقه ی مکالمات ذخیره می شود و با شناسایی و طبقه بندی این اطلاعات، چت بات ها می توانند پیشنهادهایی مطابق با علایق کاربران ارائه دهند و از این طریق سطح اعتماد و رضایت مشتریان خود را جلب کنند.

این شخصی سازی تعاملات کمک می کند تا چت بات، در طول اقامت میهمانان پیشنهادهای شخصی و مطابق سلیقه میهمانان هتل ارائه کند. علاوه بر این، به هتلداران کمک می کند تا عملکرد خود را ارزیابی کرده و بهبود بخشند.

3. افزایش مکالمات منجر به رزرو از طریق چت بات هتلداری

چت بات های مخصوص هتلداری می توانند با تسهیل و تسریع فرآیند رزرو اتاق، وابستگی هتل ها به آژانس های مسافرتی را کاهش می دهد که به سهم خود نقش حائز اهمیتی در افزایش درآمد هتل دارد. از طرفی کاهش زمان این فرآیند با استقبال کاربران مواجه خواهد شد.

4. درخواست و سفارش سرویس اتاق از طریق چت بات هتلداری

بسیاری از میهمانان هتل ترجیح می دهند از طریق چت بات درخواست سرویس اتاق دهند، تا اینکه تلفن را بردارند و از طریق پذیرش سفارش خود را ثبت کنند. چرا که انتظار بیهوده برای شنیدن پاسخ اپراتور پذیرش برای آنها مطلوب نیست. راه حل چت بات ها برای رفع این مشکل بسیار کاربردی است.

 

چت بات های هتلداری از طریق امکان آنالیز و تحلیل مکالمات، تعاملات کاربری را بهینه ساخته و به صورت هدفمند و کنترل شده به ثبت رزرو یا درخواست خدمات برسانند. این فرصتی طلایی برای هتلداران است. استفاده از فناوری روز برای ارتقای کیفیت پشتیبانی مشتریان، می تواند جایگاه یک برند را در میان نام های تجاری مشابه خود تا حد قابل اعتنایی تثبیت کرده و ارتقا دهند.

 

منبع: وبسایت چت بات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *